Bohoušek zázračný

Bohoušek zázračný od Maxe

Muž jel kolem jedné v noci z práce a na frekventované cestě směr Slovensko uviděl ležet kočku. Uprostřed cesty. Ještě byla celistvá, a tak ji chtěl dát bokem, než bude kvůli dalším projíždějícím autům k nepoznání. Jaké bylo jeho překvapení, když kočka dýchala. Zabalenou do bundy ji dopravil do útulku a po krátké prohlídce nalezence a domluvě na veterině jsme jeli na pohotovost.

Zvíře leželo na boku, nereagovalo, a pokud ano, jen zvedlo mírně hlavu a  nereagovalo na zadní nohy. Viděli jsme to zle, ale rentgen neukázal zlomeniny, sono žádné větší krvácení. Kocourek zůstal na kapačkách, byl v šoku a měl nízkou teplotu.  Druhý den opět nereagoval, navíc se projevila anemie. Vypadalo to na transfuzi, ale v domácím léčení se kocourek okamžitě najedl, trochu ožil a hodnoty v krvi se začaly zlepšovat.

Vystrašenec dostal pracovní jméno Bohoušek.

Jak je možné, že jej na cestě, kde v noci sviští jeden kamion za druhým, nic nezabilo, že neměl kromě odřeného ocasu žádná zranění, to nikdo nechápeme. Asi ležel na cestě jen v šoku po nárazu a smutné je, že ten, kdo jej srazil, nezastavil. A tak by prcka zabilo až další projíždějící auto. No, nechci domýšlet, zvedá se mi žaludek z toho, co by jej čekalo, kdyby jej muž nevzal. 

Bohoušek podal mimořádný výkon, který zaslouží mimořádné odměny, o tom není pochyb! Bohužel až časem jsme zjistili, že úrazem došlo k poškození žlučových cest a jater, a tak Bohouš musí baštit dietu.

Pomůžete mu, prosím? 

Dárek 589 Kč check
Má v misce 1 800 Kč

Kočce Přispěli

Dárek

  • Bob Koutsky 589 Kč

Miska

  • Tereza Ochová 300 Kč
  • Hanka 200 Kč
  • Markéta Korcinová 400 Kč
  • Radim Helma 500 Kč
  • Lenka M. 100 Kč
  • Katerina Jiskrova 300 Kč

Více o útulku

Název

Brněnský Max

Adresa

Soukenická 5, Brno, 60200

Číslo účtu

2600801169 / 2010

Variabilní symbol kočky

111020273