Kočičí přání

  • 0 koček čeká na dárek
  • 1 253 obdarovaných koček
  • 1 316 720,- celková podpora od vás
  • 1 098,- zarezervováno
  • 650 732,- v mističkách
  • 1 295 762,- již přišlo

20. května skončilo jarní kolo této akce. Podařilo se vybrat 1 317 020 korun (k tomu ještě další desítky tisíc na velkých projektech) a obdarováno bylo 1253 koček. Obrovský dík patří všem dárcům, ať už přispěli tisíce nebo jen sto korun. Velmi si vážíme vaší podpory a poděkování posílají i zúčastněné organizace.

Fotografie koček s poděkováním postupně míří ke všem, kteří koupili dárky. Dárci mističek dostanou své speciální poděkování také. Pokud by vám přišla omylem jiná fotografie nebo byl jiný problém, určitě nám napište na info@kociciprani.cz.

 

 

Klec na odchyt koček

Klec na odchyt koček

z celkových 5 570,- jste přispěli 5 570,-

Děkujeme!

Po dlouhých letech, co paní Jana provozuje azyl, vyvstala potřeba doplnit a obnovit odchytovou techniku. Jako první jsme pořídili fixační klec. Klec již prošla prvním ostrým použitím při kastraci plaché kočičky. Paní veterinářka byla nadšena a my ještě více. 
Druhou klecí, o kterou chceme rozšířit naši odchytovou techniku, je klec EXTRA. Zatím jsme používali klasickou odchytovou klec na jednu kočku. Bohužel se občas stalo, že se nepovedlo odchytit všechny a kruh se roztáčel - za půl roku jsme v místě byli znovu a odchytávali koťata oné nechytitelné kočičky. Tato odchytová klec je ovládána manuálně a je určena primárně na odchyt několika koček najednou. To se hodí např. při odchytu matky s koťaty. Můžeme počkat, až v kleci bude celá rodinka a teprve pak ji uzavřít. Matka tak není ve stresu, že jí některé z dětí zůstalo venku. V tom, že ovládání je manuální, vidíme ještě jednu výhodu: Když je odchyt prováděn v uzavřené lokalitě (např. na zahradě rodinného domu nebo v jinak nepřístupných prostorách firem) lze klec ponechat na místě několik dní aniž by došlo k odchytu. Do klece můžeme mezitím dávat krmení a kočičky si na klec zvyknou jako na běžné věci ve svém okolí. Odchyt je potom již velmi rychlý a ke stresu zvířat téměř nedochází. 
  
http://www.chovatelske-potreby-cb.cz/odchytova-technika/879-klec-na-odchyt-kocek-extra.html 

Na projekt přispěli

Klára Č.
500,-
Štěpánka Bedeková
5 070,-
Celkem
5 570,-

Více o útulku

Azyl Lucky
http://www.azyllucky.estranky.cz
Adresa: Černiv 30, 410 02 Lovosice
Kontakt na mailu: azylekcerniv@centrum.cz

číslo účtu útulku
4049930389/0800
variabilní symbol projektu
80000202