Příběh našich "Béček" nezačal vůbec hezky, ale věříme ve šťastné konce. Jen co se koťátka narodila, byla odebrána mámě kočce a vyhozena - do kontejneru na tříděný odpad! V kontejneru doputovala až na třídicí linku, kde je našla zachránkyně a zároveň naše budoucí dočasná teta v jedné osobě. Původně byla 4, ale bohužel, přežila jen 3. Paní nálezkyni jsme připřibrali do naší party dočasek a začal kolotoč krmení lahvičkou, zahřívání a masírování bříšek - koťata byla skutečně pár dní stará a dodnes se divíme, že to zbylá tři - Bertík, Beruška a Bobinka - přežila. Vyrostli z nich naprosto úžasní čertíci. Uvrnění, kontaktní, mazliví, hraví skřítci - jenže... osud k nim byl opravdu nemilosrdný a nadělil jim vrozenou vadu. Nemají dostatečně vyvinutá oční víčka a aby toho nebylo málo, tak Bertík má jedno očko zakrnělé. Naštěstí to není stav konečný, je to stav řešitelný. Jakmile povyrostou, cca v půl roce, je čeká plastika očních víček, kdy jim chybějící víčka budou nahrazena jejich vlatní kůží a Bertíkovi bude vyndáno zakrnělé očíčko. Vše máme projednané na specializované klinice v Praze, kde jsme dostali útulkovou cenu, která je cca 8.000,- / kotě.
A protože věříme, že si každý zaslouží šanci na spokojený a plnohodnotný život, pomůžete nám ho zajistit pro tyto tři uhlíčky? Budeme vděčni za jakýkoliv finanční dar, který nám pomůže uhradit fakturu za operaci. Předem moc děkujeme!
Zachraň zvíře, z.s.
Pchery