Pipety pro Šonováčky

Pipety pro Šonováčky Šonovské depozitum

V našem regionu trápí kočičky hlavně plicnivky. I ty, které jsou zdravé a silné začnou mít znenadání těžké zdravotní problémy. Najednou přestanou jíst, polehávají, nemají chuť do života. Musí pak být okamžitě hospitalizovány a připojeny na kyslík. Spousta jich i přesto nepřežije ☹.

Plicnivkami se kočička nakazí pozřením drobných hlodavců, ptáků obojživelníků nebo plazů. Nakažená kočička nemusí mít žádné zdravotní problémy, u některých se objevují opakované infekce dýchacích cest, u některých dochází k projevům onemocnění až při zvýšené zátěži nebo stresu. Při masivním napadení plic může kočička i uhynout. Při samotné léčbě se musí postupovat velice opatrně. Některé kočičky se totiž po aplikaci antiparazitárních přípravků můžou zhoršit - dojde k masivnímu úhynu parazitů a zahlcení dýchacích cest.

Běžné odčervovací prostředky na plicnivky nepůsobí. Nám se podařilo vysledovat, že nejlepších výsledků v boji proti nim jsme měli s antiparazitikem Advocate. Proto bychom Vás chtěli poprosit o příspěvek na nákup pipet, a to nejen proti plicnivkám. Moc Vám za Šonováčky děkujeme <3.

Vybraná částka od dárců:
5 000 Kč

Na projekt přispěli

  • Lucie Vejnarova 500 Kč
  • Eva Chalupová 200 Kč
  • Leona HP 300 Kč
  • Utinka Kočičková 500 Kč
  • Anonymní dárce 3 500 Kč

Více o organizaci

Název

Šonovské depozitum

Adresa

Šonov u Nového Města nad Metují 173, 549 08 Provodov-Šonov

Číslo účtu

2200859484/2010

Variabilní symbol projektu

424001670